hit counter for tumblr

Satılık Şami Keçisi – Hatay

Fiyat Bilgisi: 430 TL
İlan Tarihi: 09 Şubat 2012, Perşembe
Güncelleme: 25 Ocak 2013, Cuma
Türü: KEÇİ
Yaşı: 2 yasinda
Toplu Satış: Evet
Kimden: Sahibinden
Şehir: Hatay
Ekleyen: hüseyin hazer
Telefon: 05353778144
Adres: www.halepsamikecisi.com
İlan Detay | Satılık Şami Keçisi – Hatay

Keçi yetiştiriciliği yaptığımız çiftliğimizde satılık şami keçisi bulunmaktadır. Halep şami keçi yetiştiriciliği yapmak isteyenler uygun damızlık keçi fiyatları ile satışlarımız devam etmektedir.

HAYVANLARIMIZ HAKİKİ 1. SINIF ASİL OLAN HALEP ŞAMİ KEÇİ VE ÇEBİŞLERİDİR, DEDEDEN TORUNA BİZ BU İŞİ YILLARDIR YAPMAKTAYIZ,, ZATEN YAŞADIĞIMIZ HATAY BÖLGESİ HALEP ŞAM KEÇİSİ IRKININ BÖLGESİDİR. RESİMDEKİ HAYVANLARIN HEPSİ ORJİNAL SAF IRKTIR, EĞER BU IRK BİR HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ DÜŞÜNÜYORSANIZ LÜTFEN SEÇİM YAPARKEN SAFLIK DERECESİNE ÇOK DİKKAT EDİNİZ!!!

HER ALMIŞ OLDUĞUNUZ HALEP ŞAMİ CİNSİNİN ORJİNAL OLUCAĞINI SAF IRK OLUCAĞINI DÜŞÜNMEYİN, ÇÜNKÜ KENDİ SINIFINDA KALİTE KALİTE FARKLILIK GÖSTERMEKTEDİR, CANLI AĞIRLIKLARI ORTALAMA, 55 İLA 65 ARASINDA DEĞİŞMEKTEDİR, HER İLANIMIZDAKİ RESİMLER FARKLI HAYVANLARA AİTTİR,

Yetiştiricilerimizin dikkatine!

Eğerki bu ırkın çebiş dediğimiz olan cinsini, yani daha ilk doğumlarını yapıcak olan hayvanları tercih etmeleri durumunda dikkat edilmesi gereken hususlar,öncelikle hayvanın en az 15 ila 17 aylık olması vede canlı ağrlıkları en az 35 ila 40 kğ olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu rakamların altındaki hayvanların gebe kalması durumunda düşük yapma riski cok yüksektir. Lütfen bu hususa cok dikkat etmenizi isteriz, ayrıca size anaç keçi diye çebiş niteliğindeki hayvanıda satabilirler, çünkü bu ırk yaratılışı gereği genelde iri görünüşlü bir hayvandır!

BESİCİ VE TİCERETİYLE UĞRAŞAN ARKADAŞLARA BU KONUDA YARDIMCI OLABİLİRİZ,

ÖNEMLİ NOT: Bu ırktaki hayvanlar kendi sınıfında kalite kalite değişmektedir, fiyatını uygun gördüğünüz şami cinsindeki hayvanlar, saf ırk olmayabilir, çok benzerdir birbirine, ama aldanmamanızı tavsiye ederiz. Lütfen bu hususa çok dikkat ediniz. Biz bu işin içinde yetişmiş insanlarız, biz bilgimizi insanlarla paylaşmaya herzaman açığız, dürüst olmak hayattaki en büyük zenginliktir.

Damascus ( halep şami ırkı )

Coğrafi olarak başta iran olmak üzere, Kıbrıs, Suriye, Arap ülkeleri ve Türkiye’de yetiştirilir. Damascus yada Şam keçisi olarak bilinen kahverengi veya kırmızı renkte ayrıca siyah ve alaca renklerinide barındırır, sütçü bir ırktır. Doğurganlık olarak genelde ikiz yavrulama yapar. Halep keçisi, Member yada Filistin keçisi olarak bilinen başka bir varyetesi vardır. Dağlık ve ova arazilerde rahatlıkla yetiştirilebilir. Halep şami, Damascus keçilerinde hem boynuzluluk hem de boynuzsuzluk ırk özelliğidir. Vücut uzun kıllarla kaplıdır. Bazılarında diğer cinsine nazaran kıl oranı daha az ve daha parlaktır. Kulaklar uzun, geniş ve sarkıktır. Boyun altında küpeler vardır.

Verim Özellikleri:

Keçilerin canlı ağırlıkları 40-65 kg, teklerin 60-90 kg arasındadır. Bir laktasyonda ortalama 250-550 kg süt vermektedir. Irkın laktasyon uzunluğu 200-290 gün arasındadır. Bir doğumda 1.5-1.8 oğlak elde edilebilir. Doğumdan sonrası laktasyon süt verimi 500-700 kg ve bir doğuma düşen oğlak sayısı 2.2’dir.

Hüseyin Hazer

Hatay

İletişim Tel.  0535 377 81 44

Irkının bütün özelliklerini taşıyan satılık şami keçisi almak isteyen arkadaşlar bizimle görüşmeden damızlık keçi almayın. Bizimle irtibata geçin size safkan şami keçisi temin edelim.

 
Favori / Paylaş


Yorum Yaz

*

hayvanalissatis.com sektörler arasındaki arz ve talep ilişkilerini kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan hiç bir firmayla ve alıcıyla bağlantısı yoktur. Hiç bir şekilde sektörler arasında ticaret anlaşması bulunmamaktadır ve herhangi bir alış satış işlemleri yapmamaktadır. hayvanalissatis.com arz ve talep ilişkileri sırasında doğabilecek aksaklıktan ve zarardan sorumlu değildir.