hit counter for tumblr

Buzağı Satışı – Sahibinden Satılık Buzağı[widget:text-8] Buzağı satışı iki şekilde olup, damızlık buzağı satışı ve besilik buzağı satışı olarak yapılmaktadır. Dişi buzağılar damızlık buzağı olarak satılırken erkek buzağılarda besilik dana olarak kullanılmak üzere satışı yapılmaktadır.

Ülkemizde daha çok holstein ve simental inek çiftlikleri olması ve aynı zamanda damızlık buzağı ile besiye ayrılacak buzağılar için holstein buzağı satışı ve simental buzağı satışı olarak şekillenmektedir. Montofon buzağı satışı vardır ancak holstein buzağı satışı ve simental buzağı satışı kadar değildir.

Ülkemizde en çok aranan damızlık buzağı holstein ve simental buzağılardır. Damızlık inek çiftlikleri için uygun olan damızlık ırklar holtein ve simental sığır ırklarıdır.

Damızlık buzağı ve besiye alınacak buzağı bulmak veya yetiştirdiği buzağıyı satmak için yetiştiriciler çeşitli satış şekli kullanmaktadırlar. Elde bulunan buzağı satışı zorlanmadan yapılabilmekte iken, damızlık buzağı ve besilik buzağı bulmak zor olmaktadır.

Buzağı satışı veya buzağı alımı yapacaklar satış ve alım için çiftlikten sahibi kanalı ile satılıp alınılabildiği gibi, ilan yoluyla da alım satım yapılmaktadır.

Mesleki dergi ve gazetelere sahibinden satılık buzağı, simental buzağı satışı, holstein buzağı satışı, montofon buzağı satışı, simental buzağı satılık, satılık damızlık buzağı ve satılık buzağı gibi ilan vermektedirler.

Başka bir satış kanalı sanal olarak internet ortamında olmaktadır. İnternette sahibinden satılık buzağı, simental buzağı satışı, holstein buzağı satışı, montofon buzağı satışı, simental buzağı satılık, satılık damızlık buzağı ve satılık buzağı gibi sözcüklere rastlamak mümkündür.

Buzağı satışı için yapılan bu ilanlar aynı zamanda buzağı alışı içinde verilebilmektedir. Bu tür ilanlardan satılık buzağı fiyatları şekillenmektedir.

Satılık buzağı fiyatları piyasada arz ve talebe göre şekillendiği gibi buzağının ırkına, mevsime, yere ve bölgeye göre de değişim gösterebilmektedir.

Sizde buzağı satışı veya buzağı alışı yapmak istiyor, internet ortamında ilan vermek istiyorsanız, sitemiz bu iş için tasarlanmış olup, İlanlar kısmında, alacaksanız arıyorum bölümüne, satıyorsanız satıyorum bölümüne girip gerekeni yazıp resimleri koyabilirsiniz. İsteğiniz ücretsiz olarak en geç bir gün içerisinde yayınlanacaktır.

Buzağı satışı görüldüğü gibi hem satış yapan için hem alış yapan için kolaylaşmıştır. Oturduğunuz yerden buzağınızı satabilir veya buzağı alımı gerçekleştirebilirsiniz.[widget:text-9]
Favori / Paylaş


Yorumlar

  1. remzi

    besi için Simental ve angus buzagı arıyorum 10 adet ilgilenenler arasın 0535 896 24 83 giresun

  2. ferıt fıdan

    4ila 11 aylık arası hostayn düveler alınacak irtıbat 5558231981 tırakya bölgesınden alınacak

  3. mustafa kayar

    sütten kesilmiş 2 aylık veya 4 aylık arası erkek buzağı arıyorum simentel montofon veya kırma olabilir 5 adetle 100 adet elinde buzası olan arasın mustafa kayar 0541 440 81 51

Yorum Yaz

*

hayvanalissatis.com sektörler arasındaki arz ve talep ilişkilerini kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan hiç bir firmayla ve alıcıyla bağlantısı yoktur. Hiç bir şekilde sektörler arasında ticaret anlaşması bulunmamaktadır ve herhangi bir alış satış işlemleri yapmamaktadır. hayvanalissatis.com arz ve talep ilişkileri sırasında doğabilecek aksaklıktan ve zarardan sorumlu değildir.