hit counter for tumblr

Düve Fiyatları – Damızlık Düve Satışı[widget:text-8]Düve fiyatları; ırkına, yaşına ve sertifika durumuna göre değişmektedir. Damızlık düve fiyatları devletin uzun vadeli sıfır faizli süt hayvancılığı kredisi vermeye başlamasından sonra kültür ırkı sığır düvelerinin fiyatları oldukça artış göstermiştir.

Damızlık düve fiyatları düvenin bulunduğu duruma göre değişiklik gösterebilir. Sertifikalı gebe düve fiyatları diğer gebe düve fiyatları birbirinden farklıdır. Sertifikalı gebe düve fiyatları, çok arandığından yüksektir. Ülkemizde safkan yani sertifikalı gebe düve sıkıntısı olduğundan dışarıdan mavi sertifikalı düve ithalatına izin verilmektedir.

Gebe düve fiyatlarını bir başka etkileyen sebepte satılık damızlık düve ırkıdır. Ülkemizde en çok aranan sırası ile holstein düve ile simental düve olmaktadır. Montofon düve bu düvelerden sonra gelmektedir.

Düve fiyatları düvenin gebelik durumuna göre de değişiklik gösterebilir. Yeni gebe düve fiyatları ile 6 – 7 aylık gebe düve fiyatları birbirinden farklıdır.

Damızlık düve satışı ülkemizde belli başlı iş kolu haline gelmiştir. Damızlık düve satışı yapacaklar ve dışarıdan satılık damızlık düve getirecekler, Tarım ve Köyişleri Bakanlığının özel yetkilendirmesi ile yapılmaktadır. Gebe olarak dışarıdan ithal getirilecek satılık düve belli şartlarla ve belli ülkelerden Bakanlığın kontrolünde getirilmektedir.

Simental düve fiyatları ile holstein düve fiyatları diğer düve fiyatlarına göre farklıdır. Damızlık süt hayvancılığında simental düve ve holstein düveler ülkemizde çok aranmaktadır.

Düve fiyatları aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi devamlı güncellenerek devam edecektir.

Simental düve fiyatları,

Simental Düve

Sertifikalı Düve Fiyatı Normal Düve Fiyatı
Yaşı ve Durumu
Ham Düve 14-15 Aylık 5.000 3.500
Yeni Gebe Düve 20 Aylık 6.000 4.800
Gebe düve 2 yaş civarı 6.500 5.600

Holstein düve fiyatları,

Holstein Düve

Sertifikalı DüveFiyatı Normal DüveFiyatı
Yaşı ve Durumu
Ham Düve 14-15 Aylık 5.000 3.500
Yeni Gebe Düve 20 Aylık 6.000 4.800
Gebe düve 2 yaş civarı 6.500 5.600

Montofon düve fiyatları,

Montofon Düve

Sertifikalı DüveFiyatı Normal DüveFiyatı
Yaşı ve Durumu
Ham Düve 14-15 Aylık 4.500 3.000
Yeni Gebe Düve 20 Aylık 5.500 4.800
Gebe düve 2 yaş civarı 6.000 5.200

Not. Gebe düve 2 yaş civarı doğumuna 1 – 1,5 ay kalandır.

Düve fiyatları alacağınız ırk ve özelliğine göre değişecektir. Bu tamamen damızlık süt işletmesi kuracak şahsın tercihine kalmıştır. Süt verimine göre seçeceği damızlık düve ırkının kuracağı işletmenin yeri ve şartlarına da uygun olmasına dikkat etmesi gereklidir.[widget:text-9]
Favori / Paylaş


Yorum Yaz

*

hayvanalissatis.com sektörler arasındaki arz ve talep ilişkilerini kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan hiç bir firmayla ve alıcıyla bağlantısı yoktur. Hiç bir şekilde sektörler arasında ticaret anlaşması bulunmamaktadır ve herhangi bir alış satış işlemleri yapmamaktadır. hayvanalissatis.com arz ve talep ilişkileri sırasında doğabilecek aksaklıktan ve zarardan sorumlu değildir.