hit counter for tumblr

Satılık Montofon – Satılık Damızlık Düveler[widget:text-8]Satılık montofon hayvan bilgisi ve verim detayları için araştırma yapılması gereklidir. Satılık montofon derken; satılık montofon inek, satılık montofon buzağı, satılık montofon dana ve satılık montofon düve akla gelebilir.

Satılık montofon hayvanlar için montofon sığır ırkı ve ülkemizdeki montofon hayvanlar olarak bakmak gereklidir.

Montofon sığır ırkı ülkemizde aranan ve yetiştirilen sığır ırklarındandır. Montofon sığır ırkı kombine bir ırktır, yani hem et verimi hem süt verimi için beslenen sığır ırklarındandır. Aynı zamanda ülkemize uyum sağlamış olması avantajdır.

Ülkemizde montofon sığır yetiştiriciliği yapanların sayısı gittikçe artmaktadır. Ülkemize uyumu ve ülkemiz şartlarına göre et ve süt veriminin iyi olması özelliğinden dolayı. Bazı işletmeler özellikle montofon süt işletmeleri kurmak için girişimde bulunmaktadırlar.

Sığır besicileri satılık montofon dana bulmak için uğraşırlar. Çünkü montofonun ülkemiz şartlarında besiye iyi gelen sığır ırklarından olması önemli özelliğidir. Montofon danalar ülkemiz şartlarında günlük 1.100 – 1.200  Gr. canlı ağırlık artışı ortalaması ile beslendikleri bilinmektedir. Bu durum besici için önemlidir.

Kısaca yukarıda bahsettiğimiz sebeplerden dolayı, satılık montofon inekler, satılık montofon buzağı, satılık montofon dana ve satılık montofon düve devamlı olarak ülkemiz hayvan hareketlerinde gündemde olan sığır ırklarındandır.

Montofon damızlık işletmeler yetiştirmiş oldukları satılık damızlık düveler ile satılık montofon buzağı ve satılık montofon dana için fazla beklemeden müşteri bulabilmektedir. Montofon yetiştiriciliğinde bu durum önemlidir.

Satılık montofon buzağılar işletmelerde özellikle dişi ise önemi artar. Satılık damızlık buzağılar dişi olması müşterisi hemen hazır demektir. Ancak, damızlık işletmeler dişi buzağılarını damızlık olarak ayırmaktadır. Damızlık fazlası olanları satışa göndermektedirler.

Montofon satılık damızlık düve yetiştiricileri satılık damızlık düveler ellerinde beklemeden zamanı gelince rayiç fiyattan satabilmektedirler. Dolayısıyla satılık damızlık düve yetiştiricileri bu durumdan memnundur.

Satılık montofon inekler, sahipleri tarafından satıldığı gibi, aracılar aracılığı ile veya satılık montofon inekler ilanları ile hemen satılabilmektedir.

Montofon sığır ırkının verim özelliği ve ülkemizdeki hayvan hareketlerinde devamlı alınıp satılabilmesinden dolayı ülkemizde aranılan sığır ırklarındandır.

Satılık montofon inek, satılık montofon buzağı, satılık montofon dana ve montofon satılık damızlık düve ülkemizde devamlı bulunduğu müddetçe montofon hayvanların önemi daha artacaktır. Montofon hayvanlar ülkemize uyum sağlamış kültür ırkı hayvanlar olmasından dolayı tutulan sığır ırklarındandır.[widget:text-9]
Favori / Paylaş


Yorumlar

 1. recep yardımcı

  bana 7 adet mondofon düve lazımdır mondofon gebe düve fiyatı boga altı fiyatı ikinci kuzlamış mondofon inek fiyatı peşindir sütcü ırk olcak mondofon email atarmısı

  • ufuk bakırtaş

   Hayırlı günler arkadaşım elimde 7 adet semental düve vardır 2 tanesi yeni buzaladı 2’sinin ortalama süt verimi 65 kg var. 4 tanesi 1ay içerisinde sıra ile dogumunu yapacak 1 tanesi 5 aylık gebe 1’ri etcil diğerleri sütçül cinsinde sementalin inşaat yaptırdığım için satıyorum pişman olmazsın canlı ağırlıkları 500 kg-600 kg arasında çok boylu ve sallı hayvanlar düşünürsen tel:0554-699 01 56 ararsan daha detaylı bilgi veririm ben tüccar değilim merak ettim aldım bu hayvanları 1 seneyi geçti bendeler nakite sıkışınca satmak zorundayım.

   • ihsan

    Selam ufuk bakırtaş,

    Bana 7 adet simental gebe veya yanında buzalı inek lazım. Kredi ile alacağım. Eğer ineklerin duruyor ise resim ve fiyatını adresime mail atarsan memnun olurum. Ayrıca nerede olduğunuzu yazanınz. Hayırlı işler dilerim.

    İhsan YILMAZ / KAYSERİ / YAHYALI

  • ulku

   elimizde gebe montofon bulunmaktadır.12 adet satılıktır.irtibata geçebiliriz.05548494962 sivas ta inkışla kasabasındadır hayvanlarımız .

 2. Ali Demirtola

  Merhaba Recep bey; benim elimde 12 adet montofon düve var,bunların 3 tanesi bir kaç gün önce doğumyaptı,diğer 3 taneside bugünlerde doğuracak inşallah.Kalan 6 taneside ocak ayına kadar kısmet olursa doğum yapacak.Yani ocak ayında Allah’tan birşey olmazsa 12 inek ,12 buzağı ve dana olacak. Eğer hepsini düşünürseniz fiyat olarak 60.000 tl’ye hayrını görün derim. (Hayvanlar devlet kredisine uygundur.Görmek isterseniz Tokat-Zile’misafir ederiz sizi.)Tel:0536 274 50 92

 3. asker türküleri

  ben hayvancılıkla uğraşmak istiyorum, ama para birikimim yok, kredi nasıl oluyor

  • Ali Demirtola

   Slm arkadaşım bulunduğunuz yerdeki ziraat müdürlüklerine giderek kredi şartlarını öğrene bilirsiniz.

Yorum Yaz

*

hayvanalissatis.com sektörler arasındaki arz ve talep ilişkilerini kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan hiç bir firmayla ve alıcıyla bağlantısı yoktur. Hiç bir şekilde sektörler arasında ticaret anlaşması bulunmamaktadır ve herhangi bir alış satış işlemleri yapmamaktadır. hayvanalissatis.com arz ve talep ilişkileri sırasında doğabilecek aksaklıktan ve zarardan sorumlu değildir.