hit counter for tumblr

Süt İneği Fiyatları – Damızlık İnekler[widget:text-8]Süt ineği fiyatları, süt ineği yetiştiriciliğinin çoğalması ile birlikte artış göstermiştir. Süt ineği fiyatları veya başka bir deyişle damızlık inek fiyatları devletin süt sığırcılığı yetiştirme desteği ile beraber artış göstermiştir.

Damızlık inek fiyatları, devletin vermiş olduğu sıfır faiz 7 yıl vadeli süt sığırcılığı yatırım kredisi ile pik noktaya ulaşmıştır. Yeni kurulan işletmeler damızlık inekleri bulmakta zorlanmış, küçük çaptaki işletmeler işletmeyi büyütmek istediğinde gereken damızlık inekleri bulmada zorlanmıştır.

Damızlık inek fiyatları birden bire artış göstermiştir.

Satılık damızlık inekler ülkemizde yoğun olarak üç ırk üzerinden yapılmaktadır. Damızlık inekler ve damızlık inek fiyatları aynen şöyledir.

Satılık simental inek fiyatları bir doğum yapmış olarak düşünülürse 6.500 TL ila 7.500 TL civarındadır.

Satılık holstein inek fiyatları aynen satılık simental inek fiyatları gibi 6.500 TL ila 7.500.TL civarındadır.

Satılık montofon inek fiyatları, ülkemizde 6.000 TL civarındadır.

Süt İneği fiyatları ülkemizde çok yüksek seyretmesi, ayrıca ülke içindeki satılık damızlık düve ihtiyaca cevap veremeyince dışarıdan mavi sertifikalı gebe düve ithaline, Tarım Bakanlığı tarafından izin verilmiştir.

Bakanlık tarafından izin verilmiş ithalat şirketleri Bakanlığın yetkilileri gözetiminde dışarıdan mavi sertifikalı gebe düve ülkemize getirilmekte ve satılmaktadır.

Satılık damızlık inek fiyatları yüksek olması, işletmelerin kendine damızlık inekler yetiştirme yolu seçmesine neden olmuştur.

Süt ineği fiyatları bu şekilde devam etmektedir. Devletin yatım kredi desteği sürerse yine devam edeceğe benzemektedir. Damızlık inek fiyatları böyle devam ederse her işletme damızlık inekler üretmek zorunda kalacaktır.[widget:text-9]
Favori / Paylaş


Yorum Yaz

*

hayvanalissatis.com sektörler arasındaki arz ve talep ilişkilerini kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan hiç bir firmayla ve alıcıyla bağlantısı yoktur. Hiç bir şekilde sektörler arasında ticaret anlaşması bulunmamaktadır ve herhangi bir alış satış işlemleri yapmamaktadır. hayvanalissatis.com arz ve talep ilişkileri sırasında doğabilecek aksaklıktan ve zarardan sorumlu değildir.