hit counter for tumblr

Süt İnek Fiyatları – Damızlık İnek FiyatlarıSüt inek fiyatları, damızlık süt sığırcılığının yaygınlaşmasıyla birlikte artmaya başlamıştır. Ülkemizde en çok aranan sığır; holstein, simental ve montofon ırklarıdır. Onun için holstein damızlık inek fiyatları, simental damızlık inek fiyatları ve montofon damızlık inek fiyatları önemlidir.

Satılık damızlık inekler ile sürü yapılabilir. Ama damızlık inek sürüsü yaratmak, satılık damızlık düve ile de yapılabilir. Piyasadan satılık damızlık düve toplayarak damızlık sürü yaratılabilir.

Satılık damızlık inekler alınırken veya satılık damızlık düve alırken safkan olmasına ve verim özellikleri iyi araştırılmalıdır.

Satılık simental inek fiyatları bir doğum yapmış olarak düşünülürse 6.500 TL ila 7.500 TL civarındadır.

Satılık holstein inek fiyatları aynen satılık simental inek fiyatları gibi 6.500 TL ila 7.500.TL civarındadır.

Satılık montofon inek fiyatları, ülkemizde 6.000 TL civarındadır.

Satılık inek fiyatları ülkemizde çok yüksek seyretmesi, ayrıca ülke içindeki satılık damızlık düve ihtiyaca cevap veremeyince dışarıdan mavi sertifikalı gebe düve ithaline, Tarım Bakanlığı tarafından izin verilmiştir.

Bakanlık tarafından izin verilmiş ithalat şirketleri Bakanlığın yetkilileri gözetiminde dışarıdan mavi sertifikalı gebe düve ülkemize getirilmekte ve satılmaktadır.

Ayrıca devlet hayvancılığı desteklemek amacı ile sıfır faizli, uzun vadeli damızlık büyükbaş hayvancılık kredisi vermektedir. Bu kredi yatırım kredisi olmasından dolayı; hayvan alımı, tesis kurulumu, makine ve ekipman alımı ile yem bitki yetiştirme içinde kullanılacak olması süt inekçiliği yapmayı teşvik etmektedir.

Devlet tarafından hayvancılığa yapılan bu teşvik kredisi birçok kişi ve şirket tarafından yoğun kullanma talebi olmuştur. Dolayısıyla ülke içerisindeki damızlık inek fiyatları artış göstermiştir.

Süt inek fiyatları bu sebeplerden dolayı artması ve ülkemizde ihtiyacı satılık damızlık düve ile karşılanmaması dışarıdan gebe düve ithalatı yapılması sebep olmuştur. Ülkemizde aynı durum damızlık inek fiyatları içinde geçerlidir.

 
Favori / Paylaş


Yorum Yaz

*

hayvanalissatis.com sektörler arasındaki arz ve talep ilişkilerini kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan hiç bir firmayla ve alıcıyla bağlantısı yoktur. Hiç bir şekilde sektörler arasında ticaret anlaşması bulunmamaktadır ve herhangi bir alış satış işlemleri yapmamaktadır. hayvanalissatis.com arz ve talep ilişkileri sırasında doğabilecek aksaklıktan ve zarardan sorumlu değildir.