hit counter for tumblr

Keçi Fiyatları – Süt Keçisi Fiyatları[widget:text-8]Keçi fiyatları, keçinin yetiştirilme şartına göre değişiklik göstermektedir. Keçi eti için beslenebilir, keçi sütüne göre beslenebilir. Keçi fiyatı yetiştirme şekline göre değişebilir.

Ülkemizde keçi eti Avrupa ve Amerika ülkeleri gibi aranılır niteliğe kavuşmamıştır. Ancak yakın zamanda keçi eti ülkemizde aranılır duruma gelecektir.

Oğlak eti ve keçi eti yağ oranının düşük olması nerdeyse tavuk etine eş değer yağa sahip olması ancak protein değerinin ve besleyici değerinin insanlar için yeterli olması sebebiyle yabancı ülkelerde aranılan etlerdendir. Hatta keçi eti ve oğlak eti diğer etlerden maddi olarak daha yüksek fiyatta satılmaktadır.

Keçi fiyatları, keçi sütünün özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Süt keçisi fiyatları ülkemizde yüksektir.

Süt keçisi fiyatları yüksek olması keçi sütü besleyici değeri ve dondurma imalatı ile ilgilidir.

Süt keçisi fiyatları; ülkemizde özellikle keçi sütü dondurma imalatında kullanılması, ayrıca keçi sütü ana sütüne en yakın değerlere sahip olarak bebek beslenmesinde kullanılması ile yakından bağlantılıdır.

Süt keçisi fiyatları, ülkemizde keçi peynirinin çok tutulması ile ilgili olarak artmaktadır.

Ülkemizde süt keçisi yetiştiriciliği son zamanlarda devletin desteği ile artış göstermiştir. Özellikle saanen keçisi, Halep keçisi ve Kilis keçisi sütçü keçi ırklarından olması dolayısıyla aranılır durumdadır.

Keçi fiyatları cazip şekle geldikten sonra keçi satışı artmış keçiler aranılır duruma gelmiştir. Ülkemizde keçi varlığı çok düşük durumdadır. Keçi sayısını arttırmak amacı ile devlet destekleri kapsamında damızlık küçükbaş kredileri açılmış, sıfır faizli uzun vadeli yetiştiricilik için yatırım kredisi verilmiştir.

Önümüzdeki yıllarda devlet desteği ile keçi sayısı artacak gibi gözükmektedir.

Oğlak eti ve keçi etinin özelliklerinden dolayı oğlak fiyatları oluşacaktır. Oğlak fiyatlarının iyi durumda olması keçi yetiştiriciliği için önemlidir. Oğlak fiyatları keçi yetiştirenler için olumlu durumda olursa keçi yetiştirme eylemi artacaktır.

Keçi fiyatları, devletin desteği ile birlikte artış göstermiş, destek ile keçi satışı artmıştır. Devlet hem keçi besiciliğine hem de keçi yetiştiriciliğine sıfır faizli uzun vadeli kredi uygulaması yapmaktadır.[widget:text-9]
Favori / Paylaş


Yorumlar

 1. elif

  Yaklaşık adet halep keçisi sine sahibim.Aslında devam edip işleri geliştirmek istiyordum ama sonunda kabul ettim.
  İki iş bir arada yürümüyor.Keçilerimi bu işi gerçekten anlayan ve sevgiyle yürüten birisine devretmek istiyorum.Durumum biraz acil.Ciddi alıcı iseniz beni arayın.
  Herkese güzel bir gün diliyorum

  Elif

  • ömer akif külçür

   Elif hanım,merhabalar.10 adet halep keçisi almak istiyorum.iletişim adresinizi göremedim.
   0535 794 51 67
   İyi günler.

   ömer

   • ramazan arslan

    elif hanım halep keçisi satın almak istiyorum.sizlerde satmayı düşünüyorsanız .fiyatınızı bekliyorum.unutmadan ben mugla fethiyedeyim 0542-4887287

 2. çapan demir

  elif hanım halep keçisi almak istiyorum .sizlerde satmayı düsünüyorsanız .fiyatınızı bekliyorum 20 tane keci alacağım. ben AKSARAY ;lıyım 05437270915

 3. ibrahim

  selamlar benim elimse seanen süt keçisi var keçilerim işlerim bozulmuştu ve bir tanıdığım vasıtasıyla saflık oranıçok yüksek yaklaşık &96.8 kan la orjinal seanen süt keçileri aldım ve 5 dişi ve bir erkek tekeyle para kazanıyorum evimiz mahhalle arası olduğundan şikeyet ettiler bende keçilerimi istemeyerekte olsa satmak istiyorum isteyen arkadaşlar beni arayabilirler… bursadayım selamlar….

  0532 557 25 01

 4. Haşimoğlu

  Üretim yapacağım diye aldım yanlızlıktan yapamayacığımı anladım. satıyorum 350 oğlak 350 keçi
  NOT: karakeçi
  No: 0532 213 67 45
  Haşimoğlu

 5. ertül

  çiftliğimizden 350 adet keçi sürüsü satılıktır. cinsi Halep keçisidir , toplu alım veya adetle satılacaktır . Keçilerimiz Gaziantep pan hayvancılıktan alınıp çoğaltılmıştır İLETİŞİM 532 612 46 94 ERTÜL

Yorum Yaz

*

hayvanalissatis.com sektörler arasındaki arz ve talep ilişkilerini kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan hiç bir firmayla ve alıcıyla bağlantısı yoktur. Hiç bir şekilde sektörler arasında ticaret anlaşması bulunmamaktadır ve herhangi bir alış satış işlemleri yapmamaktadır. hayvanalissatis.com arz ve talep ilişkileri sırasında doğabilecek aksaklıktan ve zarardan sorumlu değildir.