hit counter for tumblr

Koyun Fiyatları – Damızlık Koyun Fiyatları[widget:text-8]Koyun fiyatları, ülkemizde koyunun kullanılacağı duruma göre değişiklik göstermektedir. Damızlık koyun fiyatları değişiktir. Kuzulu koyun fiyatları değişiktir. Kasaplık koyun fiyatları değişik olabilmektedir.

Koyun satışı yapacaklar bu durumu göz önünde bulundurarak koyun fiyatlarını belirlemektedir. Koyun satışları çift hesap edilerek koyun satışı yapıldığı gibi, canlı ağırlık hesabı ile de koyun satışı yapılabilir. Ayrıca kuzulu koyun satışı yapıldığı gibi gebe koyun satışı da yapılmaktadır.

Koyun satış kategorileri ülkemizin değişik bölgelerinde değişik şekilde yapılmaktadır. Sonuçta koyun alıcı ve koyu satıcısının koyunu hangi amaçla aldığı ve sattığı önemlidir.

Damızlık koyun alımı ve damızlık koyun satışı değişik şekilde olmaktadır.

  • Damızlık koyun kuzulu koyun olarak alınıp, damızlık koyun sürüsü yapılabilir.
  • Damızlık koyun gebe koyun olarak alınıp, damızlık koyun sürüsü yapılabilir.
  • Damızlık koyun dişi kuzu alınarak yetiştirici kendisi damızlık koyun sürüsü yapabilir.

Her ne şekilde damızlık koyun sürüsü yapılırsa yapılsın, koyun ırkı aynı olmalıdır. Karma ırk olarak damızlık koyun sürüsü yapılmamalıdır.

Satılık damızlık koyun iyi araştırılarak alınmalı, eğer devletin desteklerinden yararlanılacaksa bütün şartlara uygun olup olmadığına bakılmalıdır.

Satılık damızlık koyun alacaklar küçükbaş damızlık hayvancılık kredisinden yararlanabilirler. Devlet damızlık koyun keçi için sıfır faizli uzun vadeli yatırım kredisi vermektedir. Damızlık koyunculuk yapacaklar bu destekten yararlanabilirler.

Kasaplık koyun için koyun kesim fiyatları ülke genelinde belirlenmektedir. Mezbahada karkas koyun eti fiyatı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Bu tablo değişiklik olduğu takdirde güncellenecektir.

Koyun Et Kesim Fiyatları Kg/TL

18.50 TL

Koyun fiyatları yukarıda bahsettiğimiz gibi koyunun satış ve alış amacına göre değişiklik göstermektedir. Koyun satış ve koyun alışları ülkemizde yıl boyunca devam eden hareketli bir ticari faliyettir.[widget:text-9]
Favori / Paylaş


Yorumlar

  1. hasan

    45 tane ana koyunum var 30 u agar gebe 15 tanede kuzu toplam 55 parça hepsini 35 bin tl ye vercem ihtiyaçtan 0545 739 0896

  2. yunus

    90 adet mor karaman koyunum var acilen satılıktır mecburiyetten fiyat konuşulur irtibat no 05425323817

Yorum Yaz

*

hayvanalissatis.com sektörler arasındaki arz ve talep ilişkilerini kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan hiç bir firmayla ve alıcıyla bağlantısı yoktur. Hiç bir şekilde sektörler arasında ticaret anlaşması bulunmamaktadır ve herhangi bir alış satış işlemleri yapmamaktadır. hayvanalissatis.com arz ve talep ilişkileri sırasında doğabilecek aksaklıktan ve zarardan sorumlu değildir.